Februárban rendezték meg a megyei úszó diákolimpiát a békéscsabai Árpád fürdőben az általános iskolások és a középiskolások részére. Az orosházi versenyzők szép sikereket értek el.
A megyei versenyen való indulás jogát szeptemberben Orosháza-Gyopárosfürdőn, a városi-körzeti bajnokságon vívták ki a fiatalok. – Az egyéni versenyszámok 1-3. helyezettjei és a váltókban elsőként célba érők bizonyíthattak a megyeszékhelyen. Két kategóriában is rajthoz álltak városunk tanulói: az igazolt versenyzők (A kategória) és az amatőrök (B kategória). Városunkat öt intézményből 41 fiatal képviselte – adta tudtul Selmeczi Edit pedagógus, úszóedző.
Aranyérmesek:
Papp Vivien 100 m mell
Ludányi Marcell Márk 50 m mell
Benkő Zsófi 100 m gyors
Ezüstérmesek:
Antal András: 100 m gyorsúszás, 100 m hátúszás
Csizmadia Nóra: 100 m hátúszás
Papp Vivien: 100 m pillangóúszás
4*50 m gyorsváltó tagjai: Benkő Zsófi, Karkus Linda Ágnes, Kovács Zita, Nagy Imola Enikő
Bronzérmesek:
Balázs Benjamin Péter: 100 m gyorsúszás
Kiss Annamária: 100 m gyorsúszás
Csizmadia Nóra: 100 m gyorsúszás
Nagy István Zsombor: 100 m mellúszás
Nagy Imola Enikő: 100 m mellúszás
Kovács Zita: 100 m hátúszás
Negyedik helyezettek:
Andó Alexandra: 50 m mellúszás
Asztalos Jázmin: 50 m hátúszás
Kiss Katalin: 100 m gyorsúszás
Pásztor Szonja: 100 m mellúszás
Lehoczky Anna: 100 m mellúszás
Ötödik helyezettek:
Torda György: 100 m gyorsúszás
Furák-Szabovik Tessza: 50 m gyorsúszás
Krámli Kristóf: 100 m hátúszás
Albert Máté: 100 m hátúszás
Karkus Linda: 100 m hátúszás
4* 50 m gyorsváltó tagjai: Bácsi Kristóf Imre, Ludányi Marcell Márk, Molnár Zsombor, Szemenyei Balázs
4* 50 m gyorsváltó tagjai: Albert Máté, Czékmán Hunor, Irimiás Márk, Tóth Péter
Hatodik helyezettek:
Krámli Kristóf: 100 m gyorsúszás
Asztalos Jázmin: 50 m gyorsúszás
Dimák Fanni: 100 m hátúszás
Részletes eredmények:
50 m fiú gyorsúszás
I. korcsoport (2009-ben és később születettek)
13. Szkaliczki-Gyenge Péter, 2010, Orosházi Vörösmarty, 0:56,5
15. Albert-Sárközi Barnabás, 2010, Orosházi Vörösmarty, 1:03,1
II. korcsoport (2007-2008-ban születettek)
13. Tomozi Vince Kolos, 2007, Orosházi Református, 0:36,9
16. Tompa Zsombor, 2008, Székács József Ált., 0:39,6
50 m leány gyorsúszás
I. korcsoport (2009-ben és később születettek)
6. Asztalos Jázmin, 2010, Eötvös József Ált., 0:46,9
II. korcsoport (2007-2008-ban születettek)
5. Furák-Szabovik Tessza, 2008, Orosházi Vörösmarty Ált. Isk., 0:37,9
50 m fiú mellúszás
I. korcsoport (2009-ben és később születettek)
10. Szkaliczki-Gyenge Péter, 2010, Orosházi Vörösmarty Ált. Isk., 0:57,9
19. Albert-Sárközi Barnabás, 2010, Orosházi Vörösmarty Ált. Isk., 1:06,2
II. korcsoport (2007-2008-ban születettek)
16. Polgár Máté, 2007, Orosházi Vörösmarty Ált. Isk., 0:58,5
50 m leány mellúszás
I. korcsoport (2009-ben és később születettek)
17. Hegedűs Réka, 2009, Orosházi Vörösmarty Ált. Isk., 1:16,4
II. korcsoport (2007-2008-ban születettek)
12. Furák-Szabovik Tessza, 2008, Orosházi Vörösmarty Ált. Isk., 0:56,4
50 m fiú hátúszás
II. korcsoport (2007-2008-ban születettek)
11. Tompa Zsombor, 2008, Székács József Ált., 0:46,4
50 m leány hátúszás
I. korcsoport (2009-ben és később születettek)
4. Asztalos Jázmin, 2010, Eötvös József Ált., 0:52,8
100 m fiú gyorsúszás „A”
III. Korcsoport (2005-2006-ban születettek)
2. Antal András, 2005, Orosházi Vörösmarty Ált. Isk., 1:07,8
5. Torda György Máté, 2005, Székács József Ált., 1:12,3
IV. Korcsoport (2003-2004-ban születettek)
10. Rácz László, 2004, Székács József Ált.,1:10,9
V.-VI. Korcsoport (2002-ben születettek és idősebbek)
6. Krámli Kristóf, 2002, Táncsics M. Gimn., 1:04,4
100 m fiú gyorsúszás „B”
III. Korcsoport (2005-2006-ban születettek)
13. Kőrősi Levente, 2005, Székács József Ált., 1:35,7
14. Nagy Kilián, 2006, Orosházi Vörösmarty Ált. Isk, 1:37,3
16. Zsiga Norbert Péter, 2005, Orosházi Vörösmarty Ált. Isk., 1:40,1
IV. Korcsoport (2003-2004-ban születettek)
17. Tóth Péter, 2004, Orosházi Vörösmarty Ált. Isk., 1:21,0
13. Albert Máté, 2004, Orosházi Vörösmarty Ált. Isk., 1:14,2
V.-VI. Korcsoport (2002-ben születettek és idősebbek)
3. Balázs Benjamin Péter, 1999, Táncsics M. Gimn., 1:01,2
18. Polgár Dávid, 2002, Táncsics M. Gimn., 1:34,7
100 m leány gyorsúszás „A”
III. Korcsoport (2005-2006-ban születettek)
12. Dimák Fanni, 2005, Orosházi Vörösmarty Ált. Isk., 1:21,3
IV. Korcsoport (2003-2004-ban születettek)
4. Kiss Katalin, 2004, Eötvös József Ált., 1:11,6
V.-VI. Korcsoport (2002-ben születettek és idősebbek)
3. Kiss Annamária, 2001, Táncsics M. Gimn., 1:11,9
100 m leány gyorsúszás „B”
III. Korcsoport (2005-2006-ban születettek)
7. Tompa Dorka, 2006, Székács József Ált., 1:33,7
IV. Korcsoport (2003-2004-ban születettek)
9. Pásztor Szonja, 2004, Orosházi Vörösmarty Ált. Isk., 1:29,9
3. Csizmadia Nóra, 2004, Orosházi Vörösmarty Ált. Isk., 1:20,5
V.-VI. Korcsoport (2002-ben születettek és idősebbek)
1. Benkő Zsófi, 2000, Táncsics M. Gimn., 1:12,5
7. Drahota Adrienn, 2002, Székács József Ált., 1:15,7
8. Nagy Imola Enikő, 1999, Táncsics M. Gimn., 1:16,2
100 m fiú mellúszás „B”
IV. Korcsoport (2003-2004-ban születettek)
9. Irimiás Márk, 2003, Orosházi Vörösmarty Ált. Isk., 1:39,7
10. Tóth Péter, 2004, Orosházi Vörösmarty Ált. Isk., 1:41,7
V.-VI. Korcsoport (2002-ben születettek és idősebbek)
3. Nagy István Zsombor, 2001, Táncsics M. Gimn., 1:31,7
7. Polgár Dávid, 2002, Táncsics M. Gimn., 1:40,9
100 m leány mellúszás „A”
III. Korcsoport (2005-2006-ban születettek)
1.Papp Vivien, 2005, Orosházi Ref. Ált., 1:22,1
100 m leány mellúszás „B”
IV. Korcsoport (2003-2004-ban születettek)
4. Pásztor Szonja, 2004, Orosházi Vörösmarty Ált. Isk., 1:40,9
V.-VI. Korcsoport (2002-ben születettek és idősebbek)
3. Nagy Imola Enikő, 1999, Táncsics M. Gimn., 1:40,2
4. Lehoczky Anna, 2001, Táncsics M. Gimn., 1:44,9
100 m fiú hátúszás „A”
III. Korcsoport (2005-2006-ban születettek)
2. Antal András, 2005, Orosházi Vörösmarty Ált. Isk., 1:20,2
7. Torda György Máté, 2005, Székács József Ált., 1:29,0
V.-VI. Korcsoport (2002-ben születettek és idősebbek)
5. Krámli Kristóf, 2002, Táncsics M. Gimn., 1:16,9
100 m fiú hátúszás „B”
IV. Korcsoport (2003-2004-ban születettek)
5. Albert Máté, 2004, Orosházi Vörösmarty Ált. Isk., 1:32,7
8. Pavló Bence, 2004, Székács József Ált., 1:57,0
100 m leány hátúszás „A”
III. Korcsoport (2005-2006-ban születettek)
6. Dimák Fanni, 2005, Orosházi Vörösmarty Ált. Isk., 1:35,4
100 m leány hátúszás „B”
IV. Korcsoport (2003-2004-ban születettek)
2. Csizmadia Nóra, 2004, Orosházi Vörösmarty Ált. Isk., 1:37,0
V.-VI. Korcsoport (2002-ben születettek és idősebbek)
3. Kovács Zita, 2002, Táncsics M. Gimn., 1:28,8
5. Karkus Linda Ágnes, 1998, Táncsics M. Gimn., 1:31,4
50 m fiú mellúszás „B”
III. Korcsoport (2005-2006-ban születettek)
1. Ludányi Marcell Márk, 2006, Orosházi Ref. Ált., 0:46,9
9. Nagy Kilián, 2006, Orosházi Vörösmarty Ált. Isk., 0:51,1
10. Zsiga Norbert Péter, 2005, Orosházi Vörösmarty Ált. Isk., 0:51,5
50 m leány mellúszás „B”
III. Korcsoport (2005-2006-ban születettek)
4. Andó Alexandra, 2006, Eötvös József Ált., 0:48,8
10. Gellényi Anna Zsófi, 2005, Orosházi Vörösmarty Ált. Isk., 0:53,4
100 m leány hátúszás „B”
III. Korcsoport (2005-2006-ban születettek)
7. Andó Alexandra, 2006, Eötvös József Ált., 1:43,9
9. Tompa Dorka, 2006, Székács József Ált., 1:53,8
100 m leány pillangóúszás „A”
III. Korcsoport (2005-2006-ban születettek)
2. Papp Vivien, 2005, Orosházi Ref. Ált., 1:15,3
100 m fiú pillangóúszás „A”
IV. Korcsoport (2003-2004-ban születettek)
7. Rácz László, 2004, Székács József Ált., 1:17,3
4*50 m fiú gyorsváltó „B”
III. Korcsoport: (2005-2006-ban születettek)
5. Orosházi Református Ált., 3:20,0
Bácsi Kristóf Imre (2006) – Ludányi Marcell Márk (2006) – Molnár Zsombor (2006) – Szemenyei Balázs (2006)
IV. Korcsoport: (2003-2004-ban születettek)
5. Orosházi Vörösmarty Ált. Isk., 2:35,6
Albert Máté (2004) – Czékmán Hunor (2004) – Irimiás Márk (2003) – Tóth Péter (2004)
4*50 m leány gyorsváltó „B”
V. Korcsoport: (2002-ben születettek és idősebbek)
2. Táncsics Mihály Gimn., 2:19,0
Benkő Zsófia (2000) – Karkus Linda Ágnes (1998) – Kovács Zita (2002) – Nagy Imola Enikő (1999)