OMTK-ULE: győzelem a hajrában

Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését az OMTK-ULE felnőtt labdarúgó csapata. A kék-fehérek a Mezőhegyest fogadták a gyopárosi műfüvön február 7-én.

A Kondoros után újabb megyei I. osztályú csapat látogatott az OMTK-ULE Sportcentrumába. A két együttes között nem látszott az osztálykülönbség, kiegyenlített mérkőzésen az utolsó percben született meg a győztes gól az orosháziak javára.

Az utolsó percben dőlt el a mérkőzés a kék mezes orosháziak javára (Fotó: Rajki Judit)

OMTK-ULE 1913 – Mezőhegyesi SE  4 – 3       (2 – 2 )

Gyopáros, műfüves pálya. Vezette: Halász R., Jónás J.

OMTK-ULE: Marunák – Lestyán, Futaki, Szabó N., Mucsi – Szabó Á., Elekes, Deli, Sindel – Kasza, Simon R. Játszott még: Horváth M., Téglás, Fehér B., Barna M., Lövei. Edző: Czollner Gábor.

Mezőhegyes: Kasik – Lukács, Dajcs Gy., Dajcs Á., Karancsi – Dócza, Szlovák – Túri, Ács, Rotár – Isaszegi. Játszott még: Mátó, Nagy Sz., Jámbor. Edző: Ölei Dezső.

A gólok története:

Már a 3. percben megszerezte a vezetést az orosházi csapat. Egy lecsorgó labdát rúgott Kasza 15 méterről a hálóba, 1-0. A 13. percben Lukácsot buktatták a hazai védők a büntetőterületen belül, 11-es! A büntetőt Ács a kapu jobb oldalába helyezte, 1-1. A 20. percben már a vendégeknél volt az előny. Ács oldalról belőtt szabadrúgását Dócza csúsztatta fejjel a hosszú sarokba, 1-2. A 36. percben kapu előtti kavarodás végén Futaki lövése kifelé perdült a kapufáról, a kipattanó labdát Kasza belsőzte közelről a hálóba, 2-2. Sokáig csak kihagyott helyzetekig jutottak a csapatok, a hazaiaknál Sindel, a vendégeknél Szlovák hibázott centikkel. A 75. percben Mátó beadását Nagy Szabolcs belsőzte az ötösről a hálóba, 2-3. A 88. percben Sindel beadását követően Lövei volt eredményes, 3-3. A 90. percben hazai szöglet után az előre merészkedő Szabó N. sodorta közelről a kapuba a labdát, 4-3.

Czollner Gábor: A találkozó döntő részében hullámzó teljesítményt nyújtottunk, a fiúkon látszódott a több hetes terhelés, de a mérkőzés elérte a célját.

Ölei Dezső: Az összecsapás jól szolgálta a felkészülést.

Az OMTK-ULE 1913 február 10-én 12 órakor fogadja a gyopárosi műfüvön a Békésszentandrás csapatát.