OFKSE : Döntetlen a hazai rangadón

A 13. helyezett Vác csapatát fogadta az Eötvös csarnokban az OFKSE. Az alsóházi rangadón a vendégek és a vendéglátók is a két pont megszerzésében reménykedtek. A kiélezett, feszült mérkőzésen végül döntetlen eredmény született.

Mindössze három pontot sikerült szereznie a vasárnapi mérkőzésig a váciaknak, azonban óvatosságra inthette a vendéglátókat, hogy mindhármat novemberben szerezték, tehát feltételezhettük, hogy kezd összeállni a játékuk. A mieink öt ponttal álltak a meccs előtt, legutóbbi hazai találkozójukon ráadásul győztesen hagyták el a pályát a Csurgó ellenében. Jogosan remélhette a publikum, hogy biztos hazai győzelmet láthat vasárnap este.

Orosházi FKSE-Linamar–Váci KSE 29–29 (15–16)
Kézilabda NB I-es férfi bajnoki mérkőzés. Orosháza, 350 néző. V.: Bíró, Kiss O.

Orosháza: Herjeczki – Pásztor M. 3, FERENCZI 4, Knezevic 2, ANTAL 6, Milas 3, Németh L. 1. Cs.: Szabó L. (kapus), Srsen, Markoski 1, Stranigg, Z. Radojevic 2, Németh G. 3, Gyene 4 (3). Vezetőedző: Buday Dániel.

Vác: Paul – Ménfői, Török 3, Sakic 1, Holpert 6 (4), Koller 2, Davidovic 4. Cs.: RÓZSAHEGYI (kapus), Baláz 2, Kecskeméti 2, GRABAVAC 7, Tárkányi 1, Tyiskov, Törteli 1.Vezetőedző: Gúnya Péter.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 4/4.

Úgy kezdődött a mérkőzés, ahogyan mi, orosházi szurkolók vártuk és szerettük volna. Három hazai góllal és két kivédekezett támadással(4. p.: 3–0). Hat perc telt el az első vendég találatig. Jól működött az orosháziak hatosfalas védekezése, elől pedig a nehezen megszerzett váci találatokra rendre jöttek a gyors válaszok. A váci kapuban Paul Theodor sokszor volt tehetetlen támadóink pontos lövéseivel szemben. Nagy volt a küzdelem a pályán. Gúnya Péter együttese próbálta keményíteni a védelmét. Ez hellyel-közzel sikerült is nekik és megkezdték a zárkózást. Negyed óra elteltével, 11-8-as állásnál kért időt először a vendég csapat és ez jó is tett nekik. Nagy rohammal egyenlítettek és a vezetést is megszerezték. Ebben az időszakban sorra hibáztuk el a támadásokat. Jöttek a technikai hibák, eladott labdák, elkapkodott lövések. A váci kapuban a csereként beállt Rózsavölgyi sorra mutatta be a bravúrokat. A 25. percben Pásztor Máté találata egy 11 perces hazai gólcsendet és egy 7–0-s váci szériát szakított meg. A félidő hajrájában két gyors találattal egyre csökkentette hátrányát az orosházi csapat, de lehetett érezni, hogy kemény második menet vár a fiúkra, ha győzni akarnak.

Milas az egekben, de sokszor ez is kevés volt (klikk a képre) Fotó: Rajki Judit

Vendég átlövés góllal kezdődött a második játékrész, majd egy rövid gólra-gól időszak után ismét a váci kapus, Rózsavölgyi lett a főszereplő. Sokat hárított. Jól működött együtt a védelemmel. Támadóink a kapus sávjába lőttek, ami miatt sokszor úgy tűnt, mintha az épp megcélzott sarokban várná a labdát. Buday mester tanítványai küzdöttek keményen és a félidő közepére sikerült is kiegyenlíteniük (45.p. 23-23). A lélektanilag fontos lépést, a vezetés megszerzését azonban nem tudták megtenni. Gúnya Péter időt kért és csakúgy, mint az első félidőben, ismét jókor avatkozott bele a játékba. Újra váci vezetés következett, újabb hazai hibákkal, Rózsavölgyit naggyá tevő lövésekkel. Két, három góllal vezettek a vendégek, a vendéglátó zöld-sárgák pedig rohantak az eredmény után egészen a mérkőzés hajrájáig. Ekkor Németh Gábor duplájával ismét egyenlő lett az állás, ismét valós lett az esély a két pontra. Az utolsó percnek 29-29-es döntetlennél vágtak neki a csapatok. A végletekig izgalmas hajrában a játékvezetők elvették a labdát a váciaktól, de a lefújás előtti utolsó 12 másodpercben már Milasék sem tudtak betalálni. Maradt a pontosztozkodás.

Buday Dániel: – Kritikus szituációkban ziccereket hibáztunk és a védelem és a kapusok közötti összhang sem működött. A végén örülnünk kell a döntetlennek.

Gúnya Péter: – Az egyik szemem sír, a másik nevet. Idegenben mindig jó pontot szerezni, de érzésem szerint ma győznünk kellett volna. A végén nem koncentráltunk eléggé.