Kézilabda: egyenrangú ellenfél volt az ONKC

Élvonalbeli együttest fogadtak az orosházi női kézilabdázók december 6-án. A felkészülési találkozó végül kétgólos hazai vereséggel zárult, de Papp László tanítványainak nincs ok a szégyenkezésre.

OXXO Energy Orosházi NKC – Érd 29-31 (16-13)
Női felkészülési kézilabda-mérkőzés, Orosháza, 150 fő.
Orosháza:
Brunner – Antal 5, Takács 8 (4), Som 5, Tobak 1, Zvolenszky 1, Zsilák 3. Cserék: Makai (kapus), Tóth S. 2 (1), Székesi, Kamuti 3, Hatala, Horváth N 1. Vezetőedző: Papp László.
Érd:
Foggea – Lassource 3, Reizinger, Bulatovic 3, Szabó 4 (3), Kiss N. 7, Bernát 1. Cserék: Győri (kapus), Gávai 6, Domokos 1, Márczy 4 (1), Székely 1, Moncz, Landi. Vezetőedző: Szabó Edina.
Kiállítás: 4 ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/5 ill. 4/4.

Brunner ugyan az első támadásnál még hárítani tudott, de aztán kétszer tehetetlen volt az érdi lövésekkel szemben (3. perc 0-2). Nem sokáig tarott a vendégek vezetése, Takács Fruzsina és Som Ildikó góljaival egyenlített az OXXO Energy Orosházi NKC. Nem volt egyszerű dolga az ONKC játékosainak az érdiek magas védőfala ellen, de így is sikerült megtalálni a réseket (9. perc 5-5). Az orosháziak remekül felvettél a vendégek tempóját tartottuk a lépést, sőt Som Ildikó második találatával megszerezték a vezetést is (12. perc 7-6). A kapuban Brunner kiválóan védte a hálót, míg elöl a két szélső élt a helyzeteivel. Gyors gólokkal négy találattal húztak el Zsilákék (20. perc 12-8). A félidő hátralévő idejében sem változott a játék képe, stabil kapusteljesítménnyel és jó védőmunkával háromgólos fórt birtokoltak a hazaiak a szünetben (30. perc 16-13).

Antal Jenifer többször túljárt az Érdiek francia kapusának eszén (klikk a képre) Fotó: Rosta Tibor

A fordulás után nagyobb sebességre kapcsolt a narancsmezes vendég gárda, a 37. percben egy 4-0-s roham után kétgólos vezetésre tettek szert. Szabó Edina csapata egyre jobban védekezett, mögöttük a csereként beálló fiatal Győri eszén nem igazán tudtak túljárni az orosháziak (45. perc 19-23). Két gólnál nem tudtak közelebb kerülni ellenfelünkhöz, sőt Gávai Szonja révén tovább nőtt a különbség (52. perc 22-27). Az utolsó öt percben szép gólokat láthatott a szép számmal kilátogató közönség. Végül két találattal maradt alul az ONKC a magyar élcsapattal szemben.

Papp László: Úgy gondolom nem vallottunk szégyent, sikerült felvenni a tempót az Érddel. Magabiztosan játszottak a lányok, bízom benne, hogy ezt átmentik a hétvégi bajnoki mérkőzésre is.