OMTK-ULE: fölényes győzelem a Kétegyháza ellen

A 17. fordulót rendezték a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság Déli-csoportjában. Az OMTK-ULE 1913 csapata magabiztos játékkal győzte le a 4. helyen álló Kétegyháza gárdáját.

A mérkőzés előtt Czollner Gábor edző tartott a mérkőzéstől, mivel a vendégek hetek óta nem találtak legyőzőre. Az ULE rangadóra készült, könnyű játszadozás lett belőle.

OMTK-ULE 1913 – Kétegyházi  SE    4 – 0       (3 – 0 )

OMTK-ULE Sportcentrum, műfüves pálya, 80 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Hajdú Dávid, Kundla Attila)

Orosháza: Marunák –Lestyán (Fejes), Futaki, Szabó N., Kovács D. (Debreceni), Mucsi, Buza (Kolozsvári Cs.), Barna (Kánya), Sindel, Elekes, Kasza (Lövei). Edző: Czollner Gábor.

Kétegyháza: Farkas Zs. – Zemencsik, Szentgáli, Fettik (Igricz), Kajári, Sipos, Kasznár, Gyulai (Sinkovicz), Grósz, Gulyás (Hotya), Dehelán. Edző: Árgyelán Demeter.

A forduló, de lehet hogy a bajnokság leggyorsabb találatát szerezte az ULE. Kétegyházi középkezdés után labdát szerzett az Orosháza és Buza a 28. másodpercben 16 méterről emelt a kint álló kapus fölött a hálóba, 1-0.

A 6. percben még egy ütést mért az ULE a vendégekre. Kasza vezette métereken át a labdát, majd 17 méterről lőtt a jobb alsó sarokba, 2-0.

A 12. percben Sindel vitte a kapussal szemben a labdát, de mellé püfölte. A vendégek első lövésére 15 percet kellett várni, ekkor Grósz lőtt mellé. A 25. percben Mucsi lőtt 14 méterről mellé, egy perccel később Buza lőtt 8 méterről a kapusba. A 29. percben Mucsi bal oldali beadását Kasza vágta a jobb kapufára. A 34. percben Kasza került némi segédlettel a 16-oson belül a földre, a játékvezető nem látott szabálytalanságot.

Megállíthatatlan volt az OMTK-ULE ezen a délutánon (klikk a képre) Fotó: Kecskeméti Krisztina

A 40. percben Szabó N. vitte le a labdát az alapvonalig, visszagurított labdáját Kasza öt méterről passzolta a hálóba, 3-0.

Kovács Dávid bombával kezdődött a II. félidő. A fiatal védőnk távoli lövését védte bravúrral a vendégek kapusa. Az 50. percben Kaszát buktatták a büntetőterületen belül, a 11-es ezúttal is elmaradt. Az 52. percben Futaki emelt 2 méterről fölé. A vendégek az 55. percben veszélyeztettek másodszor. Grósz lőtt kecsegtető helyzetben mellé. A 72. percben Grószt buktatták a védők, most a vendégek reklamálták a büntetőt. A 75. percben Buzát rántották le a védők, ez már valóban 11-es!

A 76. percben Buza a jobbra mozduló kapus mellett a bal alsóba gurította a labdát, 4-0.

A 79. percben Buza átadását Lövei vágta a felső kapufára. A 86. percben Mucsi lövése zárta a találkozót.

Czollner Gábor: Álomszerűen kezdtük a mérkőzést, gyorsan két gólt szereztünk. A második játékrészben kiengedtük az ellenfelünket a szorításból és ekkor kiegyenlítettebbé vált a játék. Sok helyzetet dolgoztunk ki, fontos győzelmet szereztünk. Külön kiemelném a teljesítményükért a fiatalokat, akik 16-17 évesen hétről-hétre remek teljesítményt nyújtanak felnőtt bajnoki mérkőzéseken, mint például Kovács Dávid, Lestyán Zoltán vagy Barna Márton.

Az OMTK-ULE 1913 csapata december 9-én halasztott mérkőzésen fogadja az Újkígyóst a műfüves pályán. A találkozó kezdési ideje: 13 óra.