ONKC: megszakadt a győzelmi széria

A mezőny egyik legerősebb keretű csapatával, a Szent István OTP együttesével játszottak az orosházi női kézilabdázók november 19-én. Megszakadt az ONKC győzelmi sorozata, nagy csatában háromgólos vereséget szenvedtek.

OXXO Energy Orosházi NKC – Szent István OTP 28-31 (15-18)

NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, Orosháza, 300 néző.
Vezette: Medve, Tarnavölgyi.
Orosháza:
Makai – Antal 2, Takács 3 (2), SOM 12 (4), TOBAK 3, Hatala 1, ZSILÁK 4. Cserék: Brunner, Késmárki (kapusok), Tóth S. 2 (1), Kamuti 1, Székesi, Tóth L., Zvolenszky. Vezetőedző: Papp László.
SZISE:
Gercsó – Ujvári 1, Drávai 6, Tápai 7, Kuti, Szerző 1, Kovacsicz 1. Cserék: Mátéfi (kapus), Vajda 5, Orbán, Pánczél, Kolics, Balog 9 (5), Horváth G., Káldi, Szamoránszky A. Vezetőedző: Győrfi János.

Kiállítások: 10 ill. 12 perc. Hétméteresek: 10/7 ill. 5/5

Koncentráltan és jó iramban kezdtük a találkozót, kellően sikerült felpörögni a lányoknak. Ennek meg is volt az eredménye, hiszen az ötödik percben már három góllal vezettünk (5. perc 5-2). A nagy iramba azért belehibáztunk többször, amit Drávaiék megbüntettek azonnal és kiegyenlítettek, majd Tápai révén már a vezetést is megszerezték, Papp László ezután kért időt (9. perc 5-6). A vendégek nyitott fala ellen megvoltak a helyzeteink, de rossz százalékkal értékesítettük őket. A vendégek is nehezen találták helyet Brunner Zsanett kapujába, míg elöl Som Ildikó és Tóth Sára okozott komoly fejtörést a SZISE együttesének (15. perc 9-7).
Fordulatos találkozót vívtak a csapatok, egymásnak adták át az előnyt (22. perc 12-11). Az utolsó percek nem rólunk szóltak, emberhátrányban nem tudtunk mit kezdeni a fehérmezesek nyitott védelmével (29. perc 13-15). A félidőben háromgólos vendégelőnyt mutatott az eredményjelző (30. perc 15-18).

Az idény legrosszabb formáját mutatta a kékmezes hazai csapat (klikk a képre) Fotó: Kecskeméti Krisztina

A fordulás után továbbra is gyengélkedő támadójátékot mutatott a csapat, veszélytelenek voltunk a kapura, eközben már négy góllal vezetetett a Szent István OTP (39. perc 18-22). A különbség nem csökkent és a szerencse sem a mi oldalunkon állt és Takács Fruzsina is megkapta harmadik kétperces büntetését. A kapuba Makai érkezett, ami úgy tűnt felrázta a csapatot, hiszen Zsilák és Som révén kettőre csökkent a hátrány. Tíz perccel a vége előtt emberelőnyben játszhattunk, megnyílt az esély a felzárkózásra (50. perc 24-26). Nem ez történt Balog szélről és hétméteresből is eredményes volt, ismét néggyel vezettek a vendégek (52. perc 24-28). Som Ildikó vállára vette a csapatot, rendre megtalálta a rést a falon, sajnos társai nem tudtak felnőni mellé. Küzdöttünk, de a mai estén kevésnek bizonyult. Végül háromgólos vereséget szenvedtünk.

Papp László: Az idény legrosszabb teljesítményét nyújtottuk a pályán. Több játékosom mélyen tudása alatt játszott és így is partiban voltunk. Bosszantó vereséget szenvedtünk.

Ezzel a vereséggel jelenleg a tabella ötödik helyét foglalja el az OXXO Energy Orosházi NKC. Hajdúnánáson folytatódik a bajnokság november 25-én, 18 órakor kezdődik a találkozó.