ONKC: küzdelmes mérkőzésen két pont Nyíradonyból

Szoros mérkőzésen gyűjtötte be a győzelemért járó pontokat az ONKC. Az orosházi női kézilabdázók Nyíradonyban léptek pályára október 8-án.

Nyíradonyi VVTK – OXXO Energy Orosházi NKC 26-28 (13-14)
NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, Nyíradony, 200 néző.
Vezette: Fehér Viktória, Répás Georgina

Orosháza:
Brunner – ANTAL 7, Takács 1, SOM 5, TOBAK 5, Zvolenszky, Dancsó 3 (2). Cserék: Késmárki, MAKAI (kapusok), Tóth S. 4, Székesi, Hatala 2, Kamuti 1, Horváth N. Vezetőedző: Papp László.

Hétméteresek: 4/2 ill. 3/2. Kiállítás: 4 ill. 10 perc

Hazai találatokkal kezdődött a találkozót, amit a negyedik percre sikerült egalizálnia a vendégeknek. A csapatok gyors kézilabdát erőltették, azonban az orosháziak sokszor kapkodva támadtak. Ezt használta ki az ellenfél, Kudor Kitti vezérletével háromgólos vezetésre tettek szert (9. perc 6-3). Papp László ekkor időt kért, hogy rendezze a sorokat, azonban továbbra is sok hibával játszott az ONKC.  Som Ildikó ziccereket rontott, de az irányító rögtön javította hibáit, hiszen egymás után kétszer is eredményes volt (14. perc 7-5). Nem tudta megismételni a szerdai teljesítményét a kapuban Brunner Zsanett, ezért Makai váltotta a kapuban. Jól szállt a mérkőzésbe, hiszen büntetőket és ziccert is hárított. Többek között az ő jó teljesítményének is köszönhető, hogy a félidő hajrájában először tudott OXXO Energy Orosházi NKC (22. perc 9-10). A támadások feljavulásával háromgólosra hízott a vendégelőny, ám ezután ismét kapkodóvá vált a játék, amelyet a zöldmezes hazaiak ki is használtak (27. perc 13-13). A szünet előtti utolsó találatot Tóth Sára szerezte, így egy góllal vezetett a kékmezes orosházi együttes.

A második játékrész első találatát is átlövőnk, Tóth Sára szerezte, amire rögtön válaszolt az ellenfél rutinos játékmestere, Kudor. Makai is ott folytatta, ahol a szünet előtt abbahagyta, több hazai kísérletet is sikerrel hárított, ezzel is tovább őrizve fórt (35. perc 15-16). A mi akaratunk érvényesült a pályán, egy sebességi fokozattal feljebb is kapcsoltunk, aminek meg is lett az eredménye, hiszen újra háromgólos differencia alakult ki a javunkra. A mérkőzés ezen szakaszában, az orosházi támadások során jól járt a labda, egyre többször kijátszották szélekig, ahol Antal Jenifer élt is a lehetőségekkel. A nyíradonyiak egy pillantra sem adták fel, rendre felzárkóztak éppen ezért szoros végjáték volt kialakulóban (50. perc 23-24). A tét rányomta bélyegét a mérkőzés végére, hiszen kapkodóvá vált a játék mindkét csapatnál. A kapuban nagyon fontos védéseket mutatott be Makai Veronika, ekkor kért időt Papp László (55. perc 24-25). Egyszer még egyenlített a Nyíradony, de Som és Kamuti is betalált (29. perc 25-27). A lefújásig pedig nem zárkózott feljebb a Nyíradony.

Papp László, vezetőedző: – Örülök a győzelemnek, azonban nem vagyok teljesen elégedett a csapattal. Magunknak tettük nehézzé a találkozót, sokszor hiányzott a koncentráció. A hátralévő mérkőzéseken ezeket nem engedhetjük magunknak.

Legközelebb október 14-én, szombaton az Eötvös-csarnokban lépnek pályára Hatala Virágék, a Hódmezővásárhely lesz az ellenfél.