Miskolcon rendezték a II. Cápa Országos Úszó Bajnokságot július 12-15. között. Az Orosháza Úszó Egyesület üdvöskéje, Antal András hat számban állt rajthoz és egyéni csúcsokat döngetve ért célba.

A miskolci Kemény Dénes Városi Sportuszodában rendezték a 10-11 éves leányok és a 11-12 éves fiúk részére kiírt II. Cápa Országos Úszó Bajnokságot. A 32 versenyszámra azok a versenyzők nevezhettek, akik az előző időszakban teljesítették a MUSZ által előírt  szintidőket. A négy versenynapon a délelőtti előfutamok során 85 egyesület 472 fiatalja 2194 rajttal ugrott a medencébe. A verseny színvonalát jellemezte, hogy a versenyszámok többségében a 25-30. helyezéshez is aranyjelvényes időket kellett teljesíteni.

Mester és tanítványa: Antal András (b) és edzője, Schmidt Jenő (Fotó: egyesület)

Az Orosháza Úszó Egyesület színeiben indult Antal András 6 versenyszámban vett részt a bajnokságon, s minden versenyszámában egyéni csúcsot teljesített.
– Az első napon 400 m gyorson a legjobb idejét több mint tíz másodperccel megjavítva a 13. helyen végzett. 200 m háton végig egyenletesen úszva 28. lett. A következő versenynapon az előző napi pihenőnek köszönhetően András a vártnál is jobban szerepelt, a 100 m gyorsúszásban aranyjelvényes szinten belül úszva egyéni csúccsal a 28. helyen végzett. Az előfutamok végén az 1500 m gyorsúszás időfutama következett, ahol nagyon bátor úszással, több mint egy percet javítva legjobb idején 12. – ként csapott célba. A záró napon 200 vegyes úszásban három másodperces javítással az aranyjelvényes szintet teljesítve 26. lett. A bajnokság sorrendjében az utolsó egyéni versenyszám a 200 m gyorsúszás volt. Bandi az első 100 m után a táv második felében jobbat úszva 9. idővel ért célba, mindössze két század másodperccel maradt el a döntőbe jutástól – számolt be tanítványa eredményeiről Schmidt Jenő edző.