ONKC: Nehéz hazai siker

A télen két NB I-es játékossal (Szamoránszki Piroska, Tápai Szabina) megerősített budapesti Szent István SE csapatát fogadták vasárnap este női kéziseink. A tabella harmadik helyén álló orosházi csapatnak csak egyetlen célja lehetett, megőrizni tavaszi hibátlan hazai mérlegét és ezzel a dobogós helyet. Ha a vártnál nehezebben is, de teljesítették a feladatot a lányok.

Oxxo Energy Orosházi NKC – Szent István SE: 33 – 31, (14-17).

NB I/B-s női kézilabda mérkőzés, Orosháza, Eötvös-csarnok, 350 néző. Vezette: Juhász István és Szilágyi Gábor.

Orosháza: Makai-SZÉKESI, TAKÁCS 5, DANCSÓ 5, Arsenievic 5, Molnár, Tobak 3. Cs.: Biró, Késmárki – Mihálffy 4, Butt, Antal 2, Mackaski, Bottó 2, ZVOLENSZKI 5, Csajbók 2. Edző: Papp László.

Az ellenfél legjobb dobói: Szerző Regina 11 és Vajda Luca 9 góllal.

Kiállítások: 6., ill. 12. perc. 7 m-esek: 9/8, ill. 7/6.

Az új szerzemények közül, a Tápait nélkülöző fővárosiak magasabb sebességi fokozatban kezdték a mérkőzést. Az 5. percben már 0-3 állt az eredményjelzőn. Ebben a szakaszban, ha valaki nem ismeri a két csapatot, nem hitte volna, hogy a kék mezes orosházi együttes a 3. és a feketék a 11. helyezettek a táblázaton. Szerző és Vajda vezetésével gyors támadásokkal és ezekből gólokkal lepték meg a mieinket. Hátul sok mozgásos, nyitott védekezésük nem ízlett a hazai támadóknak.

Keresték önmagukat az orosháziak, de igyekezetük csak a különbség csökkentéséhez volt elegendő (21.p. 8-11). Küzdöttek, akartak Papp László tanítványai, de valahogy csak nem akart igazából működni a gépezet. Különösen a támadás befejezéseknél hiányzott az összpontosítás. A félidő vége felé már ötgólos is volt a vendég előny (26.p. 10-15), amit aztán a szünetre sikerült háromra faragni.

Küzdésből most sem volt hiány (Fotó: Kecskeméti Krisztina)

Az egyéni bravúrokra is szükség volt a győzelemhez (Fotó: Kecskeméti Krisztina)

A második játékrészben sem látszott komolyabb változás a mérkőzés képében, legalább is az első néhány percben nem. Később a vendégek addig kiválóan játszó első sora elkezdett fáradni a mieink pedig zárkóztak. Érezni lehetett, hogy amennyiben ki tud egyenlíteni a hazai alakulat, akkor meg lehet ez a meccs is.

A szurkolók által annyira áhított időszak a második félidő közepén érkezett el. A 41.-től a 48. percig egy hat nullás rohammal előbb kiegyenlítettek, majd négygólos vezetésre is szert tettek a vendéglátók. Nagy szerepet vállalt ebben, a bátor betöréseivel többször is eredményes Zvolenszki Nóra.

A fővárosiak ezután hiába igyekeztek, hiába szereztek gólokat, csak csökkenteni tudták hátrányukat. Az utolsó percre 31-30-nál fordultak a csapatok. Ekkor egy Arsenievic hétméteres és egy újabb Zvolenszki találat nyugtatott meg minden hazai drukkert. A végeredményt a mezőny legeredményesebb játékosa, Szerző Regina állította be egy időn túli büntetőből.

Papp László: – Megint saját magunknak tettük nehézzé a mérkőzést. Örülök a két pontnak, de sokat kell javulnunk a megbeszélt taktikai elemek végrehajtásában és a koncentrációban.