Rákóczi: győzelem a rangadón

A 18. fordulót rendezték meg a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban. A Rákóczi Vasas bravúros győzelmet aratott a bajnokaspiráns Kondoros ellen.

A tabellán 4. helyen álló Rákóczi fogadta a 2. helyezett Kondorost április 8-án Rákóczitelepen. A két csapatot elválasztó 11 pont a vendégek győzelmét sejtette, de tudjuk, a labda gömbölyű…

Oh. Rákóczi Vasas – Kondorosi TE  3 – 2 ( 2 – 1 )

Rákóczitelep, 200 néző. Vezette: Pécs Z. (Krajcsovicz Zs., Szatai Á.)

Rákóczi: Tóth K. – Albert, Ludányi, Németh, Sajti (Sindel), Szabó N., Vili M. (Bozsóki) – Mazán (Kiss Z.), Simon R., Nyéki (Márki) – Tasi. V.edző: Polyák László.

Kondoros: Szólik – Hanyecz, Süli, Borgulya, Vajgely – Lakatos, Kajtár (Kis M.), Zsíros – Takács, Laksteter, Péli T. (Rafaj). Edző: Janis János.

A 3. percben kapu előtti kavarodás végén a vendégek hatalmas helyzetet puskáztak el, ez döntőnek bizonyult az eredmény későbbi alakulásában.

A 9. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat. Tasi 25 méteres szabadrúgása vágódott a jobb alsó sarokba, 1-0.

A 13. percben megduplázta előnyét a telepi gárda. Tasi a kapust is kicselezve gurította kapura a labdát, a menteni igyekvő Lakatos „segítette” beljebb, 2-0.

A 38. percben nagy bedobást követően egy csúsztatott fejest tenyerelt ki Tóth kapus, a labdát Lakatos vágta közelről a hálóba, 2-1.

Küzdelmes meccsen szerzett győzelmet a hazai csapat (Fotó: Kecskeméti Krisztina)

Küzdelmes mérkőzésen szerzett győzelmet a hazai csapat (Fotó: Kecskeméti Krisztina)

A 60. percben Nyéki oldalvonal mellől elvégzett szabadrúgása vágódott a lábak között a hosszú sarokba, 3-1.

A 68. percben a kondorosi Süli a kiállítás sorsára jutott.

A 85. percben Szabó Norbert megmozdulásáért is villant a piros lap.

A 92. percben szépített a vendég együttes. Borgulya lőtt 11-esből a hálóba, kialakítva a végeredményt, 3-2.

Polyák László: – Nem volt szép mérkőzés, de úgy gondolom, hogy mi többet tettünk a győzelemért.

A Rákóczi Vasas április 15-én a listavezető Füzesgyarmat otthonába látogat. A mérkőzés kezdési ideje: 16.30 óra.