ONKC: Itthon verhetetlen

Rangadót játszottak az orosházi kézilabdás lányok szombat este. Az Eötvös csarnokban azt a Balmazújvárost fogadták, amely csapat eddigi összes tavaszi mérkőzését megnyerte, otthon és idegenben egyaránt. Papp László tanítványai tettek róla, hogy megszakadjon az újvárosiak sorozata.

· · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Oxxo Energy ONKC – NKK Balmazújváros 33–29 (19–17)

NBI/B-s női kézilabda mérkőzés, Orosháza, Eötvös csarnok, 300 néző. Vezette: Hantos Dorina és Rózsahegyi Brigitta.

Orosháza: MAKAI- Antal 4, TAKÁCS 8, Dancsó 3, Csajbók 4, Arsenievic 2, Tobak 3. Cs.: Biró, Késmárki – Mihálffy 3, Butt, Székesi, Mackaski, Bottó 6, Zvolenszki, Molnár. Edző: Papp László.

7 m-es: 7/5,ill. 3/3. Kiállítás: 0, ill. 6 perc. Az ellenfél legjobb dobói: Szabados 11 és Maláti 9 góllal.

Nagyon oda kellett figyelni a védekezésre, hisz az ellenfélnél két olyan játékos is volt, akik eddig több mint 100 gólt szereztek ebben a szezonban. Az orosházi lányok így is tettek és bár az elején Szabados be-betalált, Halmait sikerült az első félidőben két gólon tartani.

Jól kezdték lányaink a mérkőzést. Rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést és a vezetést is (5.p. 4–1). Megérezhette a vendég csapat, hogy ha itt folytatni szeretné nagy sorozatát, azért nagyon meg kell izzadnia. Küzdöttek is becsülettel és fel is zárkóztak (10.p. 6–5). Az orosházi támadások gyorsak, lendületesek voltak és ami a lényeg, rendre góllal végződtek. Különösen Takács Fruzsina volt elemében. Nagy kedvvel, jól és eredményesen játszott. Amikor kellett lőtt, amikor nem, akkor a társakat hozta helyzetbe kiváló átadásokkal. Tobakkal, Antallal és Csajbókkal is volt szépségdíjas összjátéka. A másik oldalon Halmai nem igen találta magát, a helyére beállt Maláti viszont úgy tűnt, nem tud hibázni. Bár mindkét gárda nagyon igyekezett, az első félidő nem a védelmekről szólt. Ezt mutatja a sok gól is. A hazai csapat uralta az első félidőt. Végig nálunk volt az előny, hol két, hol négy góllal vezettünk. A szünetre kétgólos előnnyel mehettek az orosházi lányok.

Dancsó Dalmáék megszakították a Balmazújváros tavaszi szériáját (Fotó: Kecskeméti Krisztina)

A második játékrészre sem sokat változott a találkozó, bár a vendégek minden energiájukat, erejüket, tudásukat beleadva, még keményebben harcoltak. Sikerült is egalizálniuk, (35.p. 20–20) sőt egyszer még a vezetést is átvették, de néhány perc elteltével már ismét nálunk volt az előny(40.p. 24–22). Nagy szerepe volt ebben a kapuba visszaérkező Makai Veronikának, aki egyre inkább megérezte az ellenfél lövőit és egymás után mutatta be a szebbnél szebb védéseket. Elöl sem állt le a hazai alakulat. Bottó Rózsa és Takács Fruzsina vezetésével továbbra is eredményesek voltak támadásaink. E két dolognak köszönhetően a félidő második részében szépen hízni kezdett a különbség (45.p. 26–23, 55.p. 32–26). A tíz perc alatt lőtt mindössze három vendég gól nem is tetszett Dajka István edzőnek. Időkérésekkel próbálta rendbe rakni a csapatát, de nem járt különösebb sikerrel. A hajrában, már magabiztos előny birtokában elkövettek egy-két hibát a mieink is, de ez csak arra volt elegendő, hogy a Balmazújváros kicsit kozmetikázzon az eredményen.

Fegyelmezett, lendületes játékot bemutatva megérdemelten tartotta itthon a két bajnoki pontot az ONKC és ezzel tovább őrzi ötödik helyét a tabellán.

Papp László: – Örülök a győzelemnek, bár néha nehézzé tettük magunknak a mérkőzést.