OFKSE: Újabb hazai siker

Hosszú idő után ismét hazai környezetben játszottak férfi kézilabdázóink. A 14 pontos Orosháza a 13 pontos Váci KSE csapatát fogadta és mindkét gárda számára nagyon fontos volt a győzelem ezen a rangadón.

Orosházi FKSE-Linamar—Váci KSE 29—24 (14—10)

Kézilabda NB I-es férfi bajnoki mérkőzés. Orosháza, 350 néző.
V.: Bacs, Bóna.

Orosháza: Herjeczki — Pásztor M. 3, Ferenczi, MORVA 3, Antal 1, KNEZEVIC 5 (3), Tárkányi 3.
Cs.: SZABÓ L. (kapus), Srsen 1, Markoski 1, NÉMETH G. 5, Z. Radojevic 2, John 1, KOMPORÁLY 4, Oláh.

Vezetőedző: Buday Dániel.

Vác: Vitáris — VASIC 7, SZTANOJEVIC 6 (2), Topic 1, KOLLER 5, Pavlovic 2, Popovic 1.
Cs.: Drisszi (kapus), Tyiskov 1, Ménfői, Lendvay 1, Császár.

Vezetőedző: Gúnya Péter.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2.

Két gyors Pásztor góllal kezdődött a találkozó, melynek köszönhetően vezettünk is 3-1-re, de ezután ébredt a Vác és hamar egalizáltak. Gúnya Péter egy viszonylag ritkábban látható, 4+2-es formációt játszatott csapatával védekezésben, ahol Knezevic külön őrzőt kapott, a gyors lábú Vasic pedig zavaróban tevékenykedett. A hazaiaknál Buday Dániel a kilépős hatos falat variálta az 5+1-es zavarós védekezéssel, Tárkányival elöl. Az OFKSE újra és újra megszerezte a vezetést, de a mérkőzés ezen szakaszában még mindannyiszor kiegyenlítettek a vendégek.

A hazaiak mestere jól variálta csapatát. A 12. percben beállt Németh és Markoski is lendületet hozott, a később Herjeczkit váltó Szabó Levente pedig többször bravúros védésekkel mutatta, hogy megérkezett. 20 perc elteltével vezettünk először hárommal. Gúnya Péter időt is kért, de látható változást csapata játékába ez sem hozott. A félidő hajrájában emberelőnyben két gólt szerzett a hazai csapat, így megnyugtató négygólos előnnyel mehettek szünetre.

Az orosházi fiúk magabiztosan hozták a meccset (Fotó: Rajki Judit)

A második félidőt nagy rohammal kezdte a Vác, minek eredményeképpen fel is zárkóztak két gólra, de aztán hamarosan visszaállt a régi rend és a közte négy (39.p. 20-16). Küzdött becsülettel mindkét csapat, de az orosházi támadásokban több volt a szervezettség és a fantázia. Folyamatosan tartották is fiaink a négy-öt gól előnyüket. A mérkőzés vége felé még egy elkeseredett hajrába kezdtek a vendégek. Ekkor az addig jól működő támadásaink befejezésébe sűrűn csúsztak hibák. Jött azonban Tárkányi Bence és két villanással bebiztosította az ötgólos hazai sikert. Az utolsó percekben már nem kellett izgulni az Eötvös csarnok közönségének és jogosan zúghatott a szép volt fiúk.

Győzelmével az orosházi csapat három pontra növelte előnyét az üldöző váciakkal szemben és a tabella nyolcadik helyére ugrott előre, megelőzve a Cegléd és az Eger csapatát.

Buday Dániel: — Végre itthon játszottunk, látszódott a fiúkon a fizikai és a mentális fáradtság, és hiányzott a siker. Nem játszottunk jól, de értékes két pontot szereztünk.

Gúnya Péter: — Elismerésem az Orosházának! Ennyi kihagyott helyzettel nem lehet mérkőzést nyerni.