OFKSE: beigazolódott a papírforma

A magyar és külföldi válogatottak egész sorát felvonultató, BL-résztvevő Pick Szeged csapatát fogadta a bajnokságban az OFKSE. Az előzetes esélyek nem a hazai csapat mellett szóltak és a szegedi világsztárok igazolták is jó hírüket.

Orosházi FKSE-Linamar—MOL-Pick Szeged 24—37 (12—21)

Kézilabda NB I-es férfi bajnoki mérkőzés. Orosháza, 550 néző. V.: Horváth, Marton.

Orosháza: Szabó L. — KOMPORÁLY 5, Németh G., Srsen, Milas 2, MARKOSKI 5, Tárkányi 1. Cs.: Miklós,HERJECZKI (kapusok), MORVA Z. 1, Radojevics 3, Antal 3, Ferenczi 2, John 1, Oláh, Bella 1. Vezetőedző: Buday Dániel.

Szeged: Sierra — SOSTARIC 5 (1), BALOGH ZS. 8 (4), Skube 1 (1), Bánhidi 2, BODÓ 6, Källmann 1. Cs.: Nagy M. (kapus), Goncalves, Gaber 2, Rodríguez 1, Blazevic 2, OBRANOVIC 4, Sunajko 3, Buntic 2, Zubai. Vezetőedző: Carlos Pastor.Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/0, ill. 7/6

Vendég találatokkal kezdődött a mérkőzés. A szegediek BL. formában és az ehhez tartozó sebességgel és keménységgel védekeztek, az 5+1 mögött pedig Sierra kapus mutatott be bravúrokat. Az első percekben nem is igen találták meg a rést a falon Milasék.

A 8. percben 5-1-es vendég vezetésnél Buday Dániel le is tette az időkérést jelző táblácskát a zsűri asztalra. Szavai jó hatással voltak a fiúkra, mert egy percen belül két látványos szélső góllal zárkóztak a vendéglátók. A támadásban eladott vagy védett labdákat azonnal és kíméletlenül büntették a szegediek. A félidő felétől következett egy jobb periódus a hazaiak játékában.

Ekkor jól játszott az orosházi alakulat és tartotta az ötgólos különbséget nagy hírű vendégeivel szemben. Pastor mester folyamatosan forgatta a csapatát, de ez nem okozott változást a színvonalban. A játékrész vége felé nyílt kicsit az olló és kilencgólos különbségnél mentek szünetre a csapatok.

A zöld-sárga mezes OFKSE 24 góllal lepte meg a világ egyik legjobb védelmével rendelkező Pick Szeged gárdáját (Fotó: Rajki Judit)

A pihenő után sem tűrt ellentmondást a Szeged. Gyorsan 10-re növelte előnyét. Természetesen a mieink nem adták fel és fel-fel zárkóztak mínusz 9-re, 8-ra. Juan Carlos Pastor próbálta fenntartani a maximális fordulatszámot csapata játékában.

Ekkor főként azok a játékosok voltak a pályán, akik egyébként kevesebb lehetőséget kapnak. A második félidőben is a játékrész közepén volt jó periódusa a hazai csapatnak. A 45. és az 50. perc között zsinórban három gólt rámoltak be a fiúk a szegedi kapuba (50.p. 21-29). Herjeczki Balázs nagyon jól állt be. Skube büntetőjét és több ziccert is hárított.

Az utolsó tíz percre rákapcsolt a vendég alakulat, de továbbra is nyílt sisakkal vállalták fel a küzdelmet a mieink is. Nagyszerű összjátékokat és parádés hazai gólokat láthatott a dugig telt Eötvös-csarnok közönsége. Morva és Antal Szabi, vagy Morva és Radojevic kínai figurás gólja is élményszámba mentek.

A nagyobb tudás és jobb játékosállomány persze kijött és ilyen arányban is megérdemelten nyerte a mérkőzést a listavezető Szeged, de azt is meg kell jegyeznünk, hogy a világ egyik legjobb védelmének 24 gólt berámolni mindenképp megsüvegelendő teljesítmény.

Buday Dániel: – Az elején egy kicsit túlságosan is tiszteltük az ellenfelet, de voltak jó momentumaink, melyekre lehet a későbbiekben építkezni.

Juan Carlos Pastor: – Nagyon jó mérkőzést vívtunk az Orosházával. Két BL-találkozó között nagyon hasznos volt a csapatom számára.