ONKC: Nem jött a szép befejezés

Idei utolsó mérkőzésükön léptek pályára az orosházi női kézilabdázók vasárnap. Az elmúlt kilenc mérkőzésén veretlen csapat ezúttal a Pilisvörösvár ellen szerette volna méltóképp lezárni a 2016-os esztendőt.

Pilisvörösvári KSK – Oxxo Energy ONKC 25–22 (15–14)

NBI/B-s női kézilabda mérkőzés, Solymár, 80 néző

Vezette: Kovács-Wenzel

Orosháza: Makai – Csajbók 3, ARSENIEVIC 5, Tobak 2, Székesi, Takács F. 4, ANTAL 4. Cs.: Biró, Ádász – Dancsó 3, Zvolenszki, Butt, Molnár 1, Mackaski, Balogh, Takács K.
Edző:Papp László

Az ellenfél legjobb góllövője: Drávai Gyöngyi, 14 góllal. Kiállítások: 6, ill. 10 perc. 7 m-es: 3/2, ill. 1/1.

Egymásnak esett a két csapat mindjárt az első pillanattól kezdve és az elején felváltva estek a gólok is (3.p. 2–2). A vendég orosházi alakulat azonban sem védekezésben, de különösen kapusteljesítményben nem tudta visszaidézni a múltheti, Szeged elleni formáját. Kisebb előnyt tudott felépíteni a hazai csapat, de két-három gólnál jobban nem tudta Takácsékat leszakítani. Megoldhatatlan feladatnak bizonyult az orosházi lányok számára (a meccs során szinte végig) az egykori kitűnő NBI-es játékos, a végül 14 gólig jutó Drávai Gyöngyi semlegesítése. A vörösváriak lövője a 9-11 méter közötti területről rendre mattolta a védelmünket és a kapusunkat. Ha megpróbáltuk emberfogással kivenni a játékból, akkor jöttek az ügyes elzárások, leválások, vagy beállt második beállónak és így, vagy úgy, de megtalálta a gólhelyzeteket. Mindezen gondok ellenére csak egygólos volt a hazaiak félidei előnye.

A félidőben, az öltözőben elhangzottak hatására nagy, 5–0-ás orosházi rohammal indult a második játékrész (37.p. 15–19). Sajnos azonban, mintha megijedtek volna lányaink a lehetőségtől, nem sikerült győzelmet kovácsolni ebből a lélektani előnyből. A Pilisvörösvár szívósan zárkózott és egy-egy találattal folyamatosan csökkentette az előnyünket. A 49. percre, 20–20-nál érték utol az orosházi csapatot. Itt még Biró hetest hárított. Sajnos a végjátékra elfáradt Arsenievic is, aki addig távoli lövéseivel tartotta a lelket a társakban. Jobb szélről is sok helyzetünk kimaradt, a hazaiak pedig be-betaláltak. A mérkőzés hajrája is a hazaiaknak sikerült jobban. Az eddig látottakkal ellentétben most nem tudott a csapat megújulni a végén. Nem játszottunk igazán rosszabbul, mint az ellenfél, csak a ők a gólhelyzetekben, a befejezéseknél voltak koncentráltabbak.

Papp László: – Csalódott vagyok, hisz ami eddig az erősségünk volt, hogy a hajrában mi bírtuk jobban mentálisan, koncentrációval, most ez fordult a visszájára Solymáron.