Ismét pattog a labda a megye I-es labdarúgó bajnokságban. A Rákóczi a 2016/2017.évi szezont nagyarányú győzelemmel kezdte a Dévaványa ellen.

Dévaványai SE – Oh. Rákóczi Vasas   2 – 7    ( 1 – 3 )

Megyei I. o. bajnoki labdarúgó mérkőzés. Körösladány, 100  néző
Vezette: Bálint Z. (Boda L., Krajcsovicz Zs.)

Dévaványa: Szász – Szalai, Bakó, Kálai, Tusjak – Marton, Adamecz, Somogyi, Werle – Petneházi S., Papp V. Edző: Kovács Gyula.

Rákóczi: Vígh – Márki (Kiss Z.), Németh G., Ludányi, Sajti (Varga P.) – Szabó Á., Gulyás, Nyéki – Mazán (Sindel), Tasi, Simon R. Edző: Polyák László.

A mérkőzést Körösladányban rendezték, ugyanis a dévaványai pálya felújítás alatt áll.

Gyors gólváltással kezdődött a találkozó. A 3. percben Turjak  góljával vezetést szerzett a hazai csapat (1-0), amit a 9. percben Mazán kiegyenlített (1-1).

Az első negyed óra végén már a Rákóczinál volt az előny. A 14. percben a ványai Somogyi öngólt vétett (1-2).

Félórányi játék után megszerezte harmadik gólját a Rákóczi, a 33. percben Tasi volt eredményes (1-3).

A második félidőt góllal kezdte csapatunk. Az 53. percben Tasi értékesített büntetőjével már három gól volt a telepiek előnye (1-4).

A 66. percben Tasi megszerezte önmaga harmadik gólját (1-5).

A 79. percben Papp V. találatával szépített a ványai együttes (2-5).

A meccs utolsó perceiben két fiatal orosházi is betalált. A 86. percben Simon Robi (2-6), a 89. percben Sindel Roland növelte a Rákóczi góljainak  számát (2-7).

Polyák László: – A hatalmas labdabirtoklási arány gólokban is realizálódott, bár így is sok helyzetet hagytunk ki.

A Rákóczi a 2. fordulóban, augusztus 27-én hazai környezetben fogadja a Vésztő csapatát. A találkozó kezdési ideje: 17.30 óra.