Két megmérettetésen is kiválóan szerepeltek az orosházi karatékák, akik legközelebb Lengyelországban versenyeznek.

November 21-én rendezték meg Romániában a 7. Mas Oyama Memorial Utánpótlás Európa-kupát. A nemzetközi versenyen nyolc ország közel 250 versenyzője vett részt, köztük az orosházi karatésok is. Az Orosházi Kyokushin Karate Szabadidő Kör Egyesület beszámolójából megtudtuk, hogy shihan Zsiga Zsolt tanítványai közül négyen indultak, és zártak végül nagyon szép eredményekkel.

Sebő Dávid két első helyet is szerzett, miután küzdelemben és formagyakorlatban is ő bizonyult a legjobbnak. Barta Dávid is a döntőig menetelt, ahol ellenfele legyőzésével szintén első helyezést ért el, és ugyancsak aranyérmes lett Lipták Galló Máté, míg Fábián Lara második helyezett lett formagyakorlat kategóriában.

Ifj. Zsiga Zsolt törésben ezüstérmes lett (Fotó: egyesület)

Ugyancsak november 21-én rendezték meg az országos taekwondo bajnokságot. Az orosházi karatékák közül ifj. Zsiga Zsolt törésben ezüstérmes lett, Tóth Géza ötödik, Süveges István pedig hatodik helyen végzett. A karatékák legközelebbi megmérettetése decemberben lesz Lengyelországban.