Izgalmas, jó hangulatú mérkőzések sora és szép számú közönség Gyopárosfürdőn.

A budapesti Széchenyi fürdőben rajtolt és július 20- án már a negyeddöntőket és az elődöntőket játszották a strandvízilabda országos bajnokság orosházi állomásán. A fővárosi döntőbe meglepetésre az Egygól SE és a No Money No Honey csapata jutott.

A mérkőzések alatt Wiesner Zsolt főszervezőtől megtudtuk, hogy a strandvízilabda a tengerpartról indult hódító útjára. A legnagyobb különbség a hagyományos vízipólóval szemben, hogy a strandváltozat pörgősebb, akciódúsabb, ezért a nézők is jobban élvezik. A résztvevők szetteket játszanak, a mérkőzés két nyert szettből áll. A szettet az a csapat nyeri, aki előbb éri el a hat gólt. A pálya mérete kicsi, 14-16 m X 10-12 m. A résztvevők száma 3X1 fő csapatonként.

Szombaton a vízilabdáé volt a főszerep Gyopárosfürdőn (Fotó: Kecskeméti Krisztina)

A gyopárosi negyeddöntőbe 8 csapat jutott. A párosítás után a győztesek jutottak a négy közé.

No Money No Honey – Szolnoki Homárok 3-6, 6-4, 6-1

A budapesti döntőbe a BVSC-s játékosokra épülő Egygól SE és a ferencvárosi játékosok alkotta No Money No Honey jutott, a a címvédő Szolnoki Homárok a bronzéremért meccselhetnek a Favágókkal.