Komoly küzdelmek a pályán, több száz érdeklődő a nézőtéren – eredményes volt a vasárnapi verseny.
Az Orosháza és Székkutas közötti pályán rendezték meg október 7-én a Dél-MX Kupa motocross versenyt. Profik és amatőrök – köztük orosháziak is – több kategóriában mérték össze tudásukat, izgalmas versenyeket láthattunk. Mintegy nyolcvan versenyző állt rajthoz a megmérettetésen, mely a Dél-Kupa utolsó fordulója volt, a bajnoki címek dőltek el.
A székkutasi pályára vasárnap több százan érkeztek ki, hogy megnézzék a látványos és küzdelmes futamokat. A seniorok kategóriájában orosházi győzelem született, Zanócz Rolland révén (KTM Kecskemét). A versenyről összeállítást is készítettünk, íme:
httpv://www.youtube.com/watch?v=51tT_2-fLhU&list=UUUeutDjS-JLFY6FopI6MbFg&index=1&feature=plcp
Dél-MX Kupa 2012. október 7., Székkutas, végeredmény
50 ccm
1. POPOVIC Márió, AMC Bogdan, KTM
2. LISZKA Roland, Energy Moto Team, KTM
3. FEHÉR Bertold, Center Motorsport Club, KTM
4. NIKOLICS Boldozsár, SPEED TECH SE, KTM
5. APÁGYI Márk, Április 4. Motoros Klub, KTM
6. TOKODI Dominik, KTM
7. ZANÓCZ Noel, KTM Kecskemét, KTM
8. KURUNCZI Martin, LEM
9. TÖRÖK Levente, Center MSC, KTM
65 ccm
1. HORVÁTH Kristóf, DSF Extrém, Huqvarna
2. JAKOB Kristóf, Energy Moto Team SE, KTM
3. BERTOTTO Tommaso, Center MSC, KTM
4. BONDÁR Gergő, Gyulai MRT, KTM
85 ccm
1. KISS Márk Langer, Motorsport Zomba, KTM
2. HORVÁTH Szilárd, Langer Motorsport, KTM
3. HORVÁTH Lajos, Langer Motorsport, KTM
4. KOVÁCS Noel, HALL Racing Team, KTM
5. ARSZEN Ali, MK Freestyle, KTM
6. LÉVAI Csaba, KTM
7. DÖMÖK Martin, KTM
8. DÖMÖK Dominik, KTM
A OPEN
1. ROZGONYI Ákos, Center MSC, KTM
2. SZABÓ Zoltán, Center Motorsport Club, KTM
3. GÖNDÖCS Imre, Bugyi SE, Kawasaki
4. OPRA Ágoston, Nyársapáti MSE, Yamaha
5. JANI Zoltán, Center MSC, Honda
MX1 B
1. VIZI Lajos, Yamaha
2. NAGY Gábor, Yamaha
3. Dr NÉVERY Csaba, Center MSC, KTM
4. DOROGI Zoltán, KTM
5. LUGOSI Csaba, Kawasaki
6. VERBAI Ádám, Suzuki
7. HERCZEGFALVI Csanád, Dél-Konstrukt SE, KTM
8. KURUCZ Dávid, Honda
9. SZABÓ László, Kiskunmajsai SE, KTM
10. PATAKI László, Husaberg
11. POGÁCSÁS Antal
MX2 B
1. GYEPES Mihály, Gyulai MRT, KTM
2. JÁNOSI Viktor, Langer Motorsport, KTM
3. SULÁN Krisztián, Érdi Motorsport, KTM
4. MÓRICZ Gergely, DÉL Konstrukt, Kawasaki
5. HRABOVSZKI Martin, Suzuki
6. GYURICZA Róbert, Kawasaki
7. CSÁNYI Attila, SIC Yamaha Fehér, Yamaha
8. BOHÁK Dávid, Gyulai MRT, KTM
9. MOLNÁR Tibor, Kawasaki
10. BRANDISZ Róbert, Suzuki
11. MILE Ferenc, KTM
12. BALÁZS Gábor, Langer Motorsport Zomba, Suzuki
13. KOVÁCS Tibor, Kawasaki
14. SZDCS Csaba, Kawasaki
15. DEMETER László Sugas, Kawasaki
Pro Open
1. NAGY Alex, OKR KTM Team, KTM
2. CSÁSZÁR Bence, CASAR MX, KTM
3. BÓDIS Roland, KTM Kecskemét, KTM
4. CSÁSZÁR Tamás, CASAR MX, KTM
5. LANGER József, Langer Motorsport Zomba, Kawasaki
6. MAROSI Dávid, 1 WD, KTM
Senior
1. ZANÓCZ Rolland, KTM Kecskemét, KTM
2. FORGÁCS József, Nyári Pál MCSE, KTM
3. MÁRTA Ferenc, SIC Yamaha Fehér, Yamaha
4. RIZMANN József, Yamaha
5. GYEPES Mihály, Gyulai MRT, KTM
6. BIRKÁS Imre, Honda
Super Senior
1. NAGY Dániel, SIC Yamaha Fehér, Yamaha
2. SZENDI László, KTM
3. TÁPAI Zoltán, Center MSC, Honda
4. BORZA Tibor, Center MSC, Kawasaki
5. DÖMÖSI Ferenc, Kiskunmajsai SE, Honda
6. SULÁN Géza
7. RUMI Károly
8. BAK Zoltán
Hobby
1. BAKK Csaba, GAS-GAS
2. KOSCH Zoltán
3. CSISZÁR Péter, KTM
4. ORVOS Csaba, KTM
5. KISZELY János, Husqvarna
6. SAJTOS László, Suzuki
7. SULÁN Géza
8. RIMASZOMBATI László, Kawasaki.