Igazi gólparádét hozott az Orosháza FC szombat délelőtti, Makó elleni felkészülési mérkőzése.
Orosháza FC – Makó FC 4 – 4 ( 1 – 1 )
Mátrai Stadion, 100 néző. Vezette: Szatmári F. ( Szemenyei A., Koós B.)
Orosháza FC: Molnár – Balogh, Futaki, Kerepeczki, Lupsa – Retek (Mike), Ács (Piti), Baranyai (Pardi), Petneházi – Buza (Szűcs), Szabó
T. (Pálinkó)
Edző: Kvasznovszky József

Makó: Czirbus – Rakonczai, Dálnaki, Magyar, Krucsó – Kulacsik, Fülöp, Varga, Puskás – Schreiber, Faragó
A 60. perctől: Halász K. – Podonyi, Kőrösi, Béres, Horváth – Nagy N., Nagy A., Bakos, Csamangó – Kószó, Halász L.
Edző: Kolozsvári János

A gólok története:
16. perc: Schreiben lépett ki a védők közül és 12 méterről a kapus mellett a jobb alsó sarokba lőtt (0 – 1)
30. perc: Petneházi egy lecsorgó labdát vágott 17 méterről a hálóba (1 – 1)
49. perc: Kulacsik egy remek keresztlabdát kapott és 13 méterről a hosszú sarokba rúgta (1 – 2)
51. perc: Egy kapusról kipattanó labdát Faragó vágta 8 közelről a kapuba (1 – 3)
80. perc: Baranyai a Mikétől kapott labdát két csel után 8 méterről a kapu jobb alsó sarkába helyezte (2 – 3)
82. perc: Baranyai beadását Pálinkó fejelte a hálóba (3 – 3)
88. perc: Ács L. egy védővel a nyakán még a kapust is kicselezte és éles szögből a hálóba gurított (4 – 3)
90. perc: Halász lépett ki egy labdával és a kapus lába mellett a bal alsó sarokba lőtte a labdát (4 – 4)
Talán a hirtelen jött meleg vagy a csapatokon érezhető fáradtság következtében, de nem alakult ki folyamatos játék. Rengeteg technikai hiba jellemezte a találkozót, aminek következtében potyogtak a gólok. A második félidő elején „állva maradt”csapatunk az utolsó 10 percre megtáltosodott és dicséretes módon megfordította a mérkőzést. Sajnos az utolsó pillanatban ismét egy figyelmetlenség miatt „elúszott” a győzelem.
Kvasznovszky József: – Fásultan tompán, de nagy akarással játszottunk.
Kolozsvári János: – Jól szolgálta a felkészülést a mérkőzés.

Az Orosháza FC következő felkészülési mérkőzése augusztus 4-én, 18 órakor lesz. Ellenfél a Gyulai Termál csapata.