Negyedik felkészülési mérkőzését játszotta július 29-én az Orosháza FC labdarúgó csapata. Ezúttal az ellenfél a „kistestvér”, Rákóczi Vasas csapata volt.
Orosháza FC – Orosházi Rákóczi Vasas 4 – 1 ( 0 – 1 )
Mátrai Stadion, 100 néző. Vezette: Laurovics Z. és Elek S

Orosháza FC: Blaskó ( Molnár ) – Kerekes ( Szűcs D. ), Futaki, Balogh ( Retek ), Szabó N. – Kerepeczki ( Mike ), Ács ( Baranyai ), Pardi ( Lupsa ), Petneházi( Kerepeczki ) –Buza ( Piti ), Pálinkó (Szabó T.)
Edző: Kvasznovszky József

Rákóczi Vasas: Lévai ( Ökrös ) – Mátyus ( Vági Z.), Németh, Dávid Zs., Boros – Bozsóki ( Anda ), Ludányi ( Marton ) – Papp L., Kánya, Lovas A. ( Hrabovszki ) – Lövei (Vidákovics)
Edző: Polyák László

A mérkőzés krónikája percről-percre:
3. perc: Kerekes megsérült, Szűcs D. váltotta.
5. perc: Lovas A. lőtt ígéretes helyzetben mellé.
12. perc: Szöglet utáni kavarodás végén Pardi lőtt 18 méterről mellé.
15. perc: Ács lövése kerülte el a jobb kapufát.
27. perc: Buza szabadrúgását a sorfal blokkolta.
34. perc: Lövei 18 méterről mesterien csavarta a labdát a bal felső sarokba (0 – 1)
37. perc: Petneházi 25 méteres szabadrúgását ütötte szögletre Lévai kapus
40. perc: Petneházi 20 méteres bombáját védte ismét a fiatal Lévai

A fehérmezes OFC a végjátékban darálta a Rákóczit (Fotó: Kecskeméti Krisztina)
A második félidőre mindkét edző több játékost cserélt.
50 .perc: Lupsa lövését Lévai kiütötte, de a kipattanó labdát Szabó T. közelről a kapuba bombázta (1 – 1)
55. perc: Baranyait buktatták a 16-oson belül, 11-es! A büntetőt Lupsa a kapu bal oldalába helyezte (2 – 1)
77. perc Piti alapvonalról visszagurított labdáját Szabó T. lőtte 5 m-ről a hálóba (3 – 1)
81. perc: Hrabovszki előtt adódott gólszerzési lehetőség, de a fiatal játékos elkapkodta a helyzetet.
85. perc: Szűcs D. jobb oldali beadását Szabó T. vágta mellé.
89. perc: Lupsa bal oldali beadását Piti csúsztatta fejjel a hálóba (4 – 1)
A rákóczitelepi csapat 70 percen keresztül egyenrangú ellenfele volt az NB II -es OFC-nek, de a mérkőzés hajrájában kiütközött az erőfölény és a tudáskülönbség.
Kvasznovszky József: – Az eddigi terhelés most jött ki a csapaton.
Polyák László: – A 70. percig jól és fegyelmezetten játszottunk, tetszetős támadásokat vezettünk. Az utolsó 20 percre kijött a fáradtság és megéreztük több játékosunk hiányát. Jó teljesítményt nyújtott a fiatalok közül Ludányi és Bozsóki.

Az Orosháza FC következő előkészületi mérkőzése szombaton 10 órakor lesz a Mátrai Stadionban. Az ellenfél a Makó FC csapata.