A Rákóczi Vasas magabiztos játékkal megérdemelten állította meg a Békés tavaszi menetelését.
Rákóczitelep, 250 néző. Vezette: Sárközi ( Buzás, Bálint Z.)
Rákóczi: Ökrös — Debreceni, Elekes, Boros, Nagy D. (Szikora), Pásztor, Németh G. (Vili), Kánya, Lovas, Baki (Krivik), Lövei.
Edző: Nagy István.

Békés: Jambrik — Ács, Tóth T., Szarvas (Szűcs), Gurbán, Czinanó (Csikós), Ladányi, Kazán (Vass), Brinszky, Dobi, Balogh N.
Edző: Kiss János, Szarvas János.

A Békés az őszi szezon végén mindössze 5 ponttal szerénykedett a tabella alján. A téli átigazolási időszakban több meghatározó játékos érkezett az Algyő visszalépett NB III-as csapatából. Brinszky Adrián vezérletével tavasszal ez idáig szárnyalt a csapat, ledolgozva tetemes hátrányát, már nem az utolsó helyről várta a mai rákóczitelepi mérkőzést.
A telepiek meglepték a vendégeket, a 29. percben Lovas Attila félpályáról indult szóló végén talált a hálóba (1 – 0)
A 42. percben Kánya lépett ki a védők közül és növelte csapatunk előnyét (2 – 0)
Az 53. percben a békési Ladányi megkapta második sárga lapját, majd a pirosat.
A 72. percben bebiztosította győzelmét a Rákóczi. Lovas közel 30 méterről váratlan lövéssel lepte meg Jambrik kapust és megszerezte a hazaiak harmadik gólját (3 – 0)
A 73. percben Dobi Róbert is a kiállítás sorsára jutott. A mérkőzés hajrájában szépített a Békés. A lökésért megítélt büntetőből Brinszky helyezte a kapu bal oldalába a labdát (3 – 1)
Nagy István: – Magabiztosan megszereztük a vezetést és ezután leeresztettünk.
Kiss János, Szarvas János: – Nálunk csak a játékvezető volt gyengébb.

A Rákóczi következő mérkőzése május 2-án lesz Rákóczitelepen, ellenfélnek a Szarvas csapata érkezik. Kezdési idő: 17 óra