Március 6-7-én rendezték az uszonyos – és búvárúszók CMAS Világkupa magyarországi fordulóját. Az eseménynek a hajdúszoboszlói Árpád uszoda adott otthont. Az öt fordulóból álló versenysorozat második állomásán 14 ország 54 klub csapatának 323 versenyzője állt rajtkőre.
Köztük volt Károlyi Csilla, a tajvani világbajnokság győztese is. Az Eötvös DPSE versenyzője az első napon 50 méteres uszonyos gyorsúszásban 23,79 mp-es idővel 1. helyen ért célba. Másnap a 100 méteres uszonyos felszíni úszásban 44,96 mp-es idővel bronzérmet szerzett, továbbá 50 méteres uszonyos felszíni úszásban 20,60 mp-es idővel 6. helyen végzett.

Károlyi Csilla tartja remek formáját (Fotó: Kecskeméti Krisztina)
Károlyi Csilla tartja remek formáját
(Fotó: Kecskeméti Krisztina)
Csilla az OrosCafé.hu-nak elmondta, hogy az idén még egy nagy erőpróba vár rá, az oroszországi Kazanyban szeretne ismét bizonyítani az Európa Bajnokságon, amire majd az országos bajnokságon lehet kvalifikációt szerezni. Az OB. május 21-23-án lesz. Az úszás mellett most leginkább a tanulásra fekteti a fő hangsúlyt a kiváló sportoló, ugyanis most írja szakdolgozatát és a tanév végén államvizsgázik.
A Szegeden edző, orosházi Dimák Dávid a februári diákolimpiai győzelme után ezúttal a juniorok között a 4. helyet szerezte meg a Világkupán. Eredményei: 100 m felszíni úszás: 4. hely (40,28 mp), 200 m felszíni úszás: 5. hely (1:30,90), 400 m felszíni úszás: 5. hely (3:20, 59 –es).
A felnőtt férfi 50 m uszonyos gyorsúszásban Károlyi Szabolcs a 17.helyen (23,87 mp.), 50 m felszíni uszonyos úszásban a 22. helyen ( 21,51 mp.), 50 m búvárúszásban: 23. helyen (19,10 mp) végzett.